Ord har alltid fascinerat mig. Jag slukade böcker så snart jag kunde läsa och i 10-12 års åldern gav jag ut min första tidning; Tanternas värld. Min enda prenumerant var min mormor.
Det roligaste med mitt jobb är att jag måste sätta mig in i alla yrkesgrupper på arbetsplatsen, förstå deras utmaningar och hur de möter våra kunder. Jag måste helt enkelt kunna lite av allt för att sedan göra min arbetsuppgift; att se till att vi på Louis De Geer marknadsför oss och kommunicerar på rätt sätt.

Jag är utbildad journalist och har bl a jobbat på Norrköpings Tidningar och Tidningen Ridsport. De senaste 15 åren har jag dock arbetat på olika företag med information och kommunikation. Det jag brinner för lite extra är den interna kommunikationen. Om människor som arbetar tillsammans trivs med det de gör och har en bra, öppen dialog med varandra så blir de goda ambassadörer. Deras entusiasm smittar av sig och bättre marknadsföring finns inte.

På fritiden umgås jag gärna med dottern. Vardagskvällar är det hennes fritidsintressen och läxläsning i fokus, men på helgen är vi båda riktiga livsnjutare som ena dagen kan kolla Netflix-serier non stop tillsammans för att nästa dag gå på afternoon tea. Jag spelar innebandy tillsammans med ett kompisgäng en gång i veckan, går promenader ute i naturen och – fortfarande – slukar bok efter bok.

Fika? Ja, tack.
Finns nog nästan ingen godsak jag tackar nej till. Till den en skummig cappuccino.

Ledning och ekonomi

ggg

Liselotte Andersson

VD
011-15 50 41
liselotte.andersson@norrkoping.se

Om Liselotte
ggg

Maria Törnfeldt

Ekonomiansvarig
011-15 50 27
maria.tornfeldt@norrkoping.se

Om Maria

Kerstin Palm

Ekonomiassistent
011-15 50 29
kerstin.palm2@norrkoping.se

Om Kerstin

Marknad och sälj

ggg

Cecilia Graflind

Säljare
011-15 50 28
cecilia.graflind@ldgab.se

Om Cecilia
ggg

Annika Nyström

Försäljningsansvarig
011-15 50 48
annika.nystrom@ldgab.se

Om Annika
ggg

Carina Johansson

Projektledare & säljare
011-15 50 31
carina.johansson@norrkoping.se

Om Carina
ggg

Lisa Schäder

Sälj- & konferenssupport
011-155035
lisa.schader@norrkoping.se

Om Lisa

Evenemang

ggg

Christina Wahlin

Biljettansvarig
011-15 51 00
christina.wahlin@norrkoping.se

Om Christina
ggg

Johan Janson

Konsertansvarig
011-15 50 47
johan.janson@ldgab.se

Om Johan
ggg

Gaye Lundgren

Konferensansvarig
011-15 50 21
gaye.lundgren@norrkoping.se

Om Gaye
ggg

Cecilia Thygesen

Biljett- och konsertansvarig
011- 15 50 17
cecilia.thygesen@norrkoping.se

Om Cecilia
ggg

Peter Aspenstam

Projektledare konferens

Om Peter

Restaurang

ggg

Liselotte Andersson

Platschef & restaurangansvarig
011-15 50 41
liselotte.andersson@norrkoping.se

Om Liselotte
ggg

Thor-Atle Normann

Hovmästare
011-15 50 36
thor-atle.normann@norrkoping.se

Om Thor-Atle
ggg

Andrea Torrico

Hovmästare
011-15 50 44
andrea.torrico@norrkoping.se

Om Andrea
ggg

Hans-Ove Nilsson

Kökschef
011-15 50 43
hans-ove.nilsson@norrkoping.se

Om Hans-Ove
ggg

Daniel Friberg

Kock

Om Daniel
ggg

Patrik Hansson

Kock

Om Patrik
ggg

Dennis Lindberg

Kock

Om Dennis
ggg

Sara Eriksson

Kock

Om Sara
ggg

Helen Arvidsson

Konsertvärdsansvarig
011-15 50 23
helen.arvidsson@norrkoping.se

Om Helen

Teknik och lokaler

ggg

Pontus Nibblén

Teknikansvarig
011- 15 50 38
pontus.nibblen@norrkoping.se

Om Pontus
ggg

Anders Nyman

Tekniker
011-15 50 40
anders.nyman@norrkoping.se

Om Anders
ggg

Ferid Salihi

Vaktmästare
011-15 50 24 / 073-020 15 90
ferid.salihi@norrkoping.se

Om Ferid